Poprzednia edycja BIOEXPO Warsaw

Za nami II edycja BIOEXPO Warsaw 2020

II edycja Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych, która odbyła się w dniach 8-10 października 2020, pomimo ograniczeń związanych z pandemią, była olbrzymim sukcesem i w praktyce jedynym wydarzeniem dla branży bio w 2020 roku.

Do centrum targowo-kongresowego PTAK Warsaw Expo zawitało wielu pasjonatów produktów ekologicznych. BIOEXPO Warsaw jest miejscem spotkania czołowych wytwórców oraz dystrybutorów żywności i produktów ekologicznych z kupcami, przedstawicielami sieci handlowych, właścicielami sklepów specjalistycznych oraz reprezentantami hurtowni spożywczych i wielobranżowych.

_0002_jkd_2973
_0006_jkd_2849

Tegoroczna edycja targów żywności i produktów ekologicznych nastawiona była w dużej mierze na aktywną sprzedaż oraz kreowanie przestrzeni dla podtrzymania oraz nawiązania nowych relacji biznesowych. Wysoka frekwencja pośród odwiedzających, bogata oferta produktów oraz rekordowa liczba 230 producentów i dystrybutorów produktów BIO stworzyły wyjątkową przestrzeń dla rozwoju biznesu.

Nierozerwalna częścią targów są zagadnienie merytoryczne, treścią których są najbardziej aktualne tematy dla branży. W tym roku ponownie zostały zebrane i przestawione w formule Kongresu BIOEXPO. Liczne panele, konferencje i warsztaty poruszyły wiele problemów, z którą branża bio musi zmagać się w odpowiedzi na zmiany i potrzeby rynkowe. W tym roku poruszono takie wątki jak: rzeczywistość post-covidowa w kontekście biznesu i skutecznej sprzedaży oraz promocji produktów, w jaki sposób zachęcić klienta do częstszych zakupów w ekosklepie. Przedstawione zostały również zmiany w prawodawstwie dotyczące rolnictwa ekologicznego oraz prezentacja najnowszych badań dotyczących rynku Bio. Poruszone zostały tematy najsilniejszych trendów i kierunków rozwoju produktów ekologicznych w Polsce.

W ramach wydarzenia organizowany był PLEBISCYT KONSUMENTA i głosowanie na NAJLEPSZY PRODUKT BIOEXPO Warsaw 2020. Głosowanie odbywało się internetowo, a informacja o Plebiscycie zamieszczona została na stronie bioexpo.pl. Pośród produktów biorących udział w konkursie znalazły się liczne premiery rynkowe oraz bestsellery w swoich kategoriach. Wszystkie prezentowane produkty dostępne były w czasie targów w Strefie Nowości i na stoiskach wystawców.

Partnerem głównym targów był Lidl Polska, natomiast partnerem strategicznym – Polska Izba Żywności Ekologicznej. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Targi wspierało IFOAM EU Group oraz liczne grono partnerów branżowych i medialnych. W trakcie pierwszego dnia targów doszło do spotkania pomiędzy Włodzimierzem Wlaźlakiem, prezesem Lidl Polska i Tomaszem Szypułą, prezesem PTAK Warsaw Expo. Tematem rozmowy była współpraca w kolejnych latach. W trakcie otwarcia targów prezes Lidl Polska, Pan Włodzimierz Wlaźlak, w swoim przemówieniu wyraził intencję i deklarację partnerstwa przy kolejnych edycjach BIOEXPO Warsaw.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom targów, już od pierwszego dnia imprezy, na terenie obiektu targowo-kongresowego PTAK Warsaw Expo obowiązywał nakaz zasłaniania ust i nosa. W związku z tym, każdy uczestnik otrzymał bezpłatną maskę medyczną. Dodatkowo, przed wejściem na halę, wszyscy odwiedzający mieli możliwość przejścia przez bramkę dezynfekcyjną oraz dokonania pomiaru temperatury. W obiekcie rozmieszczone były liczne pojemniki z płynem dezynfekującym, a powierzchnie często używane były odkażane na bieżąco.

Sukces targów BIOEXPO Warsaw 2020 nie byłby możliwy bez zaangażowania ze strony partnerów, a także wystawców i odwiedzających. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii wspierających i podnoszących poziom bezpieczeństwa, udało nam się wspólnie reaktywować sektor BIO w biznesie targowym.

Dziękujemy i do zobaczenia w 2021 roku!