header-bio-pl-scaled-2

Podsumowanie III edycji BIOEXPO Warsaw

Zakończyła się III edycja targów Bioexpo. Ptak Warsaw Expo – największe centrum kongresowo-wystawiennicze w Europie Środkowo-Wschodniej zagościło wystawców z branży bio w dniach 30.10.2021 – 02.11.2021.

Podczas tegorocznej odsłony swoje produkty i usługi zaprezentowały setki wystawców, a z ich ofertą zaznajomić mogły się tysiące odwiedzających. Trzecia edycja dała wizytującym jedyną na tak ogromną skalę platformę, nie tylko do promocji, ale i do wewnątrz-branżowej dyskusji i swobodnej wymiany wiedzy o rynku.

Bioexpo 2021 zaowocowało w naprawdę szeroki repertuar produktowy. Na terenie hali mogliśmy znaleźć takie sektory branży jak:

  • Food & Drink – oferujący szeroki wachlarz certyfikowanych produktów spożywczych takich jak ekologiczna żywność i napoje.

  • Beauty & Cleaning – to ekologiczne, naturalne, organiczne kosmetyki i środki czystości; ale i bezpieczne dla środowiska środki czystości i kosmetyki dla domu i przemysłu

  • Ekotech – w ramach którego, wystawcy zaprezentowali maszyny produkcyjne, opakowania i naczynia do serwowania oraz rozwiązania logistyczne.

  • Biolife – w którego zakres produktowy wchodziły biotekstylia, ekologiczne zabawki, sprzęt gospodarstwa domowego, AGD oraz ekologiczne produkty dla zwierząt domowych

  • BioAgro – pokazuje proekologiczne rozwiązania dla rolnictwa takie jak materiał siewny, środki ochrony roślin, organiczne środki do produkcji rolnej, bionawozy

  • Supporting Bodies – Pojawiły się również organizacje i instytucje wspierające oraz około-biznesowe, jednostki certyfikujące i instytuty badawcze.

  • StartUp – zaprezentował nam innowacyjne rozwiązania wchodzące na rynek producentów i produkcji ekologicznej.

Poza ekspozycją targową, odwiedzający mieli niepowtarzalną okazję na udział w fascynujących konferencjach traktujących o wizji lepszego jutra.

Od 30 września do 2 października 2021 miejsce miała kolejna edycja Kongresu Bioexpo, co roku organizowanego przez Polską Izbę Żywności Ekologicznej podejmująca tematykę rolnictwa i żywności ekologicznej, organicznych i naturalnych kosmetyków oraz środków czystości, porusza również tematykę zdrowia, zagrożenia jakie cywilizacja konsumpcyjna niesie dla naszej Planety i wiele innych. W ramach kongresu odbyły się również szkolenia, warsztaty czy pokazy kulinarne.

We współpracy z Polską Izbą Żywności Ekologicznej oraz IFOAM – europejską organizacją parasolową, zajmującą się ekologiczną żywnością i rolnictwem odbyła się również trwająca od 30 września do 2 października 2021 konferencja Organic Food Conference, podczas której omówiono przyszłość żywności ekologicznej.

Bioexpo 2021 zakończyło się sukcesem. Wystawcy i odwiedzający opuścili hale targowe bogatsi o cenne kontakty biznesowe, aktualną wiedzę o innowacjach i trendach rynkowych i przede wszystkim podpisane kontrakty. Cieszymy się, że razem możemy tworzyć lepsze i zdrowsze jutro dla nas wszystkich. Dziękujemy, że byliście z nami.

Do zobaczenia w przyszłym roku!