bio_news_3dzien

Trzeci dzień BIOEXPO WarsawECO AGD

Dwóch mężczyzn rozmawia przy stoisku ze sprzętem AGD pewnej popularnej marki. Jeden mówi do drugiego, nie ukrywając zdziwienia: “To sprzęty AGD też są eko?”. Minął właśnie ostatni dzień BIOEXPO Warsaw 

“Tak, sprzęt AGD również może być eko” — śmieje się jeden z wystawców. “Nie dziwią nas takie reakcje. Sądzę, że targi w stylu BIOEXPO są właśnie po to, by informować naszych potencjalnych klientów o zmianach, jakie zachodzą w różnych sektorach gospodarki. Super, że możemy wziąć udział w wydarzeniu, ukazującym naszą firmę w nowym świetle”.  

Przechadzamy się główną aleją targową, wypełnioną tłumem odwiedzjących. Przy jednym ze stoisk spotykamy dyrektorkę targów Alicję Płatek. “Jestem bardzo zadowolona, bo zadowoleni są nasi wystawcy i odwiedzający” — mówi. “Cieszę się także, że wszystkim podobają się nowe, kolorowe i przestronne stoiska”.  

Jedno z takich stoisk należało w tym roku do LIDL Polska: estetycznie zaprojektowane, zostało pokryte zielonymi liśćmi oraz udekorowane świeżymi owocami i warzywami. “Aż przyjemniej rozmawia się i kupuje w takiej przestrzeni” — zdradza nam jedna z odwiedzających. “Widziałam jednak też zabawną sytuację…” — zauważa. “Otóż jedna ze starszych pań podeszła do skrzynki wypełnionej fasolką, i zapakowała sobie kilka strączków do torebki”. 

“Cóż, targi BIO, zgodnie z ich ideą, okazały się być eko pełną gębą! Nawet dekoracje mają jadalne” — śmieje się Alicja Płatek. Tym razem spotykamy ją w sali konferencyjnej, wypełnionej tłumem osób. “Trwa właśnie Kongres BIOEXPO 2021” — mówi dyrektorka targów. Na scenie stoi prelegentka, opowiadająca o certyfikowaniu kosmetyków. “Nasi odwiedzający nie tylko poznali najnowsze produkty, ale mieli również możliwość szerszego spojrzenia na branżę: od technik wytwarzania, przez certyfikowanie, aż na promocji kończąc” — podsumowuje Płatek.  

I a propos kończenia: wprawdzie BIOEXPO, po trzech dniach wypełnionych rozmowami i atrakcjami, dobiegło mety, jednak wiedza i znajomości zostaną wyniesione przez uczestników poza hale wystawiennicze i zaprocentują w przyszłości.  

Więcej informacji o targach na stronie: BioExpo Warsaw – Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych.