bio_strona_news_pize_pl

Propagowanie zdrowego stylu życia

W najnowszym numerze (149/2021) Magazynu Biznes i Ekologia ukazał się wywiad z prezes Polskiej Izby Żywności Ekologicznej Krystyną Radkowską. Tematem rozmowy był zakres działalności Izby, będącej Partnerem Strategicznym targów BIOEXPO Warsaw 2021.

Polska Izba Żywności Ekologicznej już po raz kolejny wspierać będzie Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych w Ptak Warsaw Expo. III edycja wydarzenia będzie miała miejsce w dniach 30 września – 2 października 2021. 

PIŻE jest największą organizacją branżową zrzeszającą specjalistów działających w sektorze BIO. Członkami Izby są, między innymi: rolnicy, producenci żywności BIO i ekoproduktów, przetwórcy, dystrybutorzy, sklepy BIO, media, producenci certyfikowanych kosmetyków naturalnych, opakowań czy nawozów, jak również organizatorzy targów. Jej misją jest propagowanie zdrowego stylu życia i uświadamianie społeczeństwa, czym jest żywność ekologiczna. Doskonałą okazją do promocji i dzielenia się wiedzą na temat eko produktów są targi BIOEXPO Warsaw, którym corocznie towarzyszy Kongres BIOEXPO. 

Jesteśmy organizatorami Kongresu “BIOEXPO, który odbywa się w ramach największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów żywności ekologicznej – BIOEXPO – mówi prezes Polskiej Izby Żywności Ekologicznej Krystyna Radkowska w wywiadzie dla Magazynu Biznes i Ekologia. – To właśnie na targach BIOEXPO od 2 lat organizujemy Kongres BIOEXPO. Trzydniowe wydarzenie, które kompleksowo podejmuje tematykę rolnictwa i żywności ekologicznej, organicznych i naturalnych kosmetyków oraz środków czystości, porusza również tematykę zdrowia, środowiska.

Celem Kongresu BIOEXPO jest upowszechnienie wiedzy na temat walorów produktów ekologicznych, organicznych wśród wielu grup odbiorców, m.in. rolników konwencjonalnych, producentów i przetwórców żywności, instytucji rządowych i pozarządowych, liderów opinii oraz konsumentów. W trakcie wykładów podejmowane są interesujące tematy, w tym najistotniejsze zagadnienia dla branży.

Poprzednia edycja targów, zorganizowana w okresie, kiedy poluzowane zostały restrykcje związane z pandemią koronawirusa, cieszyła się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i odwiedzających. Dzięki zaangażowaniu partnerów targów, a także uczestników, udało się stworzyć jedyne wydarzenie dla branży bio w 2020 roku. Przez trzy dni Ptak Warsaw Expo stanowiło centrum zainteresowań uczestników rynku żywności i produktów ekologicznych.

Mamy nadzieję, że najbliższa odsłona BIOEXPO Warsaw będzie sprzyjała propagowaniu zdrowego stylu życia i w znacznym stopniu przyczyni się do rozwoju sektora BIO. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

Zapraszamy na targi!

Źródło: https://www.facebook.com/110535823705290/photos/pcb.454169392675263/454169066008629/?type=3&theater