Lidl Polska Partnerem Głównym III edycji BIOEXPO Warsaw

Z przyjemnością informujemy, że Lidl Polska po raz kolejny został Partnerem Głównym Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych BIOEXPO Warsaw. Lidl Polska jako lider kategorii BIO w Polsce już po raz trzeci został Partnerem jedynych targów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej całkowicie poświęconych produktom i usługom w jakości BIO.

Lidl Polska od 2002 roku oferuje polskim klientom wysokiej jakości artykuły spożywcze i przemysłowe, w atrakcyjnych niskich cenach, wyprodukowanych w sposób zrównoważony. Organizacja, poza aspektem biznesowym swoich działań, bierze również odpowiedzialność za wielowymiarowe i zrównoważone funkcjonowanie w swoim otoczeniu. Integralną część strategii firmy stanowi zrównoważony rozwój. Organizacja stale dąży do poprawy całego łańcucha wartości, poprzez prowadzone od wielu lat działania, które niezmiennie realizuje pod hasłem “W trosce o lepsze jutro”. Głównymi obszarami dla prowadzonych działań są: asortyment, dostawcy, pracownicy, środowisko i społeczeństwo.

Lidl Polska nieustannie podejmuje czynności mające na celu podwyższanie standardów jakościowych. Zgodnie z oczekiwaniami klientów, firma codziennie pracuje nad realizacją odpowiedzialności za asortyment, rozumianej jako działania na rzecz ciągłego ulepszania jego jakości i parametrów. Lidl ceni wysoką jakość, o czym świadczy wiele renomowanych nagród, przyznanych poszczególnym produktom marki własnej Lidl. Sieć jako pierwsza wprowadziła do sklepów pierwsze owoce i warzywa BIO znakowane bezinwazyjnie, naturalnym światłem. Na Ryneczku Lidla można znaleźć, m.in.: BIO dynię piżmową, BIO seler, czy też BIO awokado znakowane w ten sposób.   

Mając świadomość swojej odpowiedzialności za ochronę ekosystemów Organizacja utrzymuje i rozwija długofalowe relacje z dostawcami i partnerami, oparte na zasadach współpracy, koncentrując się na bioróżnorodności dla konwencjonalnej produkcji owoców i warzyw. Sieć Lidl Polska może się także poszczycić, że wypromowała na rynku polskim takie artykuły jak – pomidory czekoladowe, pomidory żółte, pomelo czerwone, sałatę masłową w doniczce, bio czosnek czy bio zioła różnego rodzaju i wiele innych.  

Jest nam niezmiernie miło, że Lidl Polska po raz kolejny będzie współtworzył wspaniałe wydarzenie, jakim są targi BIOEXPO Warsaw. Międzynarodowe Targi Żywności i Produktów Ekologicznych w Ptak Warsaw Expo to nowe podejście do prezentacji branży bioproduktów, którego celem jest przestawienie całego procesu produkcji wyrobów ekologicznych od rolnika do finalnego produktu. To jedyne targi biznesowe w Europie Centralnej przeznaczone dla branży bio, eko, organic. W trakcie każdej edycji obecne są liczne znakomite firmy i marki, działające w sektorach: żywności, napojów, rolnictwa ekologicznego, kosmetyków i środków czystości, maszyn produkcyjnych, opakowań i naczyń do serwowania, sprzętu gospodarstwa domowego, produktów dla zwierząt domowych, a także przedstawiciele start`up-ów oraz instytucji wspierających, w tym jednostek certyfikujących.